Podpora kampaně mezi zaměstnanci Finanční správy

29.3.2017   Vložila: Š.Rosen

financni_sprava_logo

Děkujeme Finanční správě za vyzvání zaměstnanců do zapojení kampaně „Česko svítí modře“ a těšíme se na zaslání fotografií z jednotlivých úřadů, oddělení či od jednotlivých zaměstnanců.  

Budeme se těšit, že uvidíme rozsvícenou Finanční správu modře jako symbol společné komunikace, respektu a pochopení problematiky lidí s poruchou autistického spektra a jejich rodin.


Od: Tiskové oddělení (GFŘ)
Odesláno: 28. března 2017 17:09
Předmět: Akce „Česko svítí modře“

URČENO VŠEM PRACOVNÍKŮM FINANČNÍ SPRÁVY

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

od 2. dubna 2017 se po celé republice rozzáří modrá barva projektu „Česko svítí modře“, který už od roku 2014 pořádá platforma Naděje pro Autismus. V naší zemi žije odhadem 200 000 lidí, kteří jsou postiženi nějakou formou autismu. Modrá barva je nejen symbolem stability, jistoty, ale také komunikace. A právě díky tomuto „modrému“ projektu se posouvá komunikace a vzájemné pochopení lidí s autismem a široké veřejnosti zase o krok dál.

Pokud chcete i Vy vyjádřit podporu lidem s tímto hendikepem i jejich rodinám a dát najevo, že Vám jejich problémy nejsou lhostejné, přijďte v pondělí 3. dubna do práce v modrém oblečení či s nějakým doplňkem laděným do modré barvy.

 Podpora je samozřejmě zcela dobrovolná!!!

Do podpory se zapojilo i Ministerstvo financí, jehož budova se v noci z 2. na 3. dubna modře rozsvítí. Celá kampaň potrvá až do konce dubna, o dalších akcích a aktivitách se dozvíte více na webových stránkách Naděje pro Autismus. Praktický soubor informací, jak rozeznat osoby s autismem, jak s nimi snadněji komunikovat a jak předcházet kritickým situacím, do kterých se tito lidé mohou dostat, naleznete také na stránkách Vlády ČR. Ta vloni, 8. února, projednala a schválila „Podnět k řešení situace života osob s poruchou autistického spektra a jejich rodin“, jehož cílem je přispět ke zlepšení situace těchto lidí a jejich rodin.

Děkujeme za Váš zájem a budeme moc rádi, když s námi pomůžete rozsvítit Finanční správu modře.

Přeji všem – krásný den!

Petra Petlachová

 

Ing. Petra Petlachová
ředitel odboru, tisková mluvčí
Odbor komunikace
Generální finanční ředitelství
Lazarská 15/7, 117 22 Praha 1
Tel.: +420 296 854 025

Mobil: 602 674 903
E-mail: petra.petlachova@fs.mfcr.cz
Web: http://financnisprava.cz