Každý jsme jedinečný

18.12.2015


uvozovky_32

Není to jen o tom, že je to v hlavě – jak říká pointa příběhu. Ale také o tom, jaký obrovský vliv mají na děti jejich rodiče. A někdy stačí tak maličko. Správně vybrané slovo, objetí, úsměv… A ovlivní to celý další život. Úspěch našich dětí není zdaleka tak o vzdělání, jako o lásce, důvěře, podpoře a bezpečí domova.  Každý jsme jedinečný a každý jsme láskyhodný.


matkaJednoho dne Thomas Edison přišel domů a podal mámě dopis. Řekl: “Tohle mi dal učitel a řekl, že to mám dát jen své matce.”
Mamince tekly po tváři slzy, když svému dítěti četla nahlas dopis ze školy: “ Váš syn je genius. Tato škola je pro něj příliš malá a nemáme dost dobrých učitelů, kteří by se mu věnovali. Prosím, učte ho vy sama.
Uplynulo mnoho let, Edisonova maminka umřela a on byl už znám jako jeden z největších vynálezců století, se Edison jednoho dne probíral starými rodinnými věcmi. Uviděl v koutku šuplíku složený papírek. Vzal ho a otevřel.
Na papírku stálo: Váš syn je pomatený. Už mu dále nedovolíme chodit k nám do školy.
Edison plakal několik hodin a pak si napsal do diáře: “Thomas Alva Edison byl pomatené dítě, které se – díky jeho matce, která je jeho hrdinkou – stalo géniem století.“
Nevzdávejte se. Mějte sebe důvěru. Pamatujte, ať už děláte cokoli – vždy vyhráváte dvakrát. POPRVÉ VŽDY VE SVÉ HLAVĚ.

Vložila: Sara S., 18. prosince 2015
Zdroj: FB